2026 Labaroche, Haut - Rhin

24 augustus 2026 - Orbey, Frankrijk

Grand Ballon en Lac du Ballon 24 augustus (22°)

Tot nu toe ontbijten we nog heerlijk buiten in het zonnetje.
Na de koffie gaan we op weg naar Grand Ballon, een afstandje van 22 kilometer maar door de bochten doen we er ruim een uur over. Onderweg stoppen we bij een bakkertje en kopen lekker brood voor onderweg.
Het is hier een walhalla voor motorrijders en zien veel fietsers de colletjes van de nodige helling procenten bedwingen. Knap hoor want sommige zijn 10 %! 
Degene die naar beneden komen hebben dan ook een big smile op hun gezicht.
Bij de parkeerplaats waar we willen gaan wandelen zijn we niet alleen maar dat hindert niet.
Komoot zegt dat het een wandeling is van 7,4 kilometer, we gaan het zien.
Als we de Ballon hebben gezien op 1424 meter hoogte wordt het serieus, geen wandelpad maar vanaf dat moment klimmen en klauteren over losse stenen en uitkijken voor boomwortels. We komen dan ook bijna niemand meer tegen. We doen een lus route en komen later weer bij de Ballon terug als we een rondje om het Lac du Ballon, een stuwmeer op 991 meter hebben gelopen. We hebben dus aardig moeten dalen wat we dus ook weer omhoog moeten lopen. Het is 22 graden en het is een flinke klus maar hebben het geklaard want na 3 uur wandelen komen we weer bij de parkeerplaats. Én het is 9,1 kilometer geworden, valt mee hè.
Morgen blijven we op de camping en gaan een nieuwe camping zoeken.
Deze camping was goed verzorgd, goed sanitair en op zich lekker rustig. Het is een leuke camping voor jonge gezinnen want er is speelgoed en fietsjes waar ze lekker mee aan de haal kunnen gaan.

Foto’s

1 Reactie

  1. Bert:
    25 augustus 2026
    Prachtige omgeving Ik ken het van de fiets

Jouw reactie